O spolku

Datum zápisu: 1. ledna 2014

Datum vzniku: 23. listopadu 1992

Identifikační číslo: 45669767

Účel spolku: Provozování tělovýchovy, sportu, turistiky, organizační, osvětové a hospodářské činnosti

Něco z historie TJ Kravsko

Po založení v roce 1958 byl do roku 1963 název organizace Tělovýchovná jednota Kravsko-Plenkovice". Založení probíhalo za velkého elánu, jednota měla víc než 200 členů. Ke kolektivnímu členství se přihlásila Keramika Kravsko a JZD Plenkovice. Důvodem nadšení byla popularita fotbalu. Zájem oddílu kopané však ochabl, takže oddíl byl zrušen. Z jednoty vystoupili všichni členové z Plenkovic, většina učitelů ZDŠ, později bylo zrušeno členství žáků. Počet členů klesl až na 17, v současné době má tělovýchovná jednota 36 dospělých členů. Mezi nejaktivnější zakladatele patřil František Stejskal, který měl velikou zásluhu o rozvoj tělovýchovné jednoty.